2032/128
Empire kommode af mahogni, indlagt med intarsia, front med tre skuffer, heraf en med portalformet fyldning. 19. årh. H. 78. B. 71. D. 40.
Brugsslitage. Finérreparationer. Miderste skuffe med manglende lås. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag