2022/786
Snorre Stephensen (f. 1943)
Skål af stentøj, modelleret med glatte sider og høj fodrand, dekoreret med mosgrøn glasur. Usigneret. H. 19. Diam. 29.
Overfladeridser, én på siden og indvendigt. Uregelmæssigheder fra fremstillingen på ydersiden.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag