1847/1576
To logpropeller af patineret messing. Mærket V. Lietzau, Danzig og T. W. Cherup. 20. årh. Samt bog “Port of Copenhagen”. L. 24–36. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.
Varia, 22. november 2018
Vurdering
Hammerslag