896/770
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Bouinotte”, 1980. Sign. Estève, 91/120. Litografi i farver. Lysmål 58×44.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup 88.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag