2432/8029
Tysk vase af porcelæn, modelleret med faun, der bøjer sig forover og kigger ned i vasens hals, dekoreret i underglasurfarver. Schierholz & Sohn. Stemplet 3585 samt 12. Ca. 1900. H. 28.
Krakelering på skulder.
Eventyrlige figurer, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag