12109/75
Ingegerd Silow (f. Stockholm 1916, d. sst. 2005)
Svensk Rölakan (vævet)tæppe med design i form af stiliserede blomster udført i blå, beige, grøn, orange og lyserøde farver. Sign. IS. 20. årh.s anden halvdel. 228×172.
Afklippede frynser.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud