2049/313
Fransk rejseur i messing med sider af slebet glas, skive af hvid emalje med sorte romertal. Værket stemplet France, 19. årh. H. 12. B. 8. D. 6,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag