2426/827
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol med ben af mørkbejdset bøg, betrukket med lyst mønstret møbelstof. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag