2414/734
Tróndur Patursson (f. Kirkjubø, Færøerne 1944)
Fad af klart og farvet glas med bemalet dekoration. Sign. T. Patursson 02. D. 48,5.
Let patina inklusiv enkelte minimale overfladiske ridser.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag