2423/106
Knud Sinding (f. Aarhus 1875, d. København 1946)
Gadeparti med gule huse. Sign. monogram, 1944. Olie på lærred. 53×88.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag