1840/9583
Nanny Still (f. 1926, d. 2009)
“Harlekiini”. Kande af klart og turkisblåt glas. Ej signeret. Udført hos Riihimäen Lasi, Finland. H. 31,5.
Nogle mindre overfladeridser.
Torben Sørensens glassamling, 2. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag