Ole Schwalbe (f. Brønshøj 1929, d. København 1990)
“Entre chien et loup”. Sign. på bagsiden Schwalbe 64–65 med titel. Olie på lærred. 55×46.
Afskalninger og mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.