2436/​531

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Gulvvase af lertøj dekoreret med hornglaseret glasur i rødbrunt, mørkebrunt og grønt på lys base. Sign. HAK, Danmark. Udført hos Kähler. H. 54. Diam 34,5.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte små glasurafskalninger. Øverste kant med en ca. 20 cm. reparation. Se venligst detaljefotos.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

11 bud

849719 5.500 DKK
1101026 (Autobud) 5.000 DKK
849719 5.000 DKK
1101026 (Autobud) 4.600 DKK
849719 4.400 DKK
1101026 (Autobud) 4.200 DKK
849719 4.000 DKK
1101026 (Autobud) 2.300 DKK
849719 2.200 DKK
1101026 2.100 DKK
849719 2.000 DKK