1414/1067
Perle- og sølvarmbånd med elastik prydet med South Sea perler og charms af forgyldt sterlingsølv prydet med brillantslebne diamanter. Perlediam. ca. 11 mm. Indvendig diam. ca. 5 cm. Ca. 2010.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 2. april 2014
Vurdering
Hammerslag