1822/1196
Perle- og diamantørestikker af 14 kt. guld hver prydet med ferskvandskulturperle og brillantslebet diamant. Perlemål 7×9 mm. L. 15 mm. (2)
Æske medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En lås mangler.
Smykker, 30. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
19 bud