2014/190
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Marine med sejlskibe ved en kyst. Sign. V. Arnesen. Olie på lærred monteret på malepap. 22×33.
Nogle minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag