2109/170
Ubekendt maler, 19. årh.s slutning
Portræt af en ældre mand med langt hvidt skæg. Sign. I. Grussendorff 89. Kul på papir. Lysmål 34,5×25,5.
Papiret er lidt gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag