2109/238
Parasol med stof bemalet med papegøjer og grene, greb i form af nar. Europa, ca. 1900. L.50 cm.
to stivere mangler, mindre huller i stoffet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag