1927/​708

Ubekendt design

Væglampe med stel af teak og skærm af opalglas. 1950–60'erne. H. 33.

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærm med minimalt kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 2. juli 2019

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag