1927/708
Ubekendt design
Væglampe med stel af teak og skærm af opalglas. 1950–60'erne. H. 33.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærm med minimalt kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag