903/22
Carl Thomsen (f. København 1847, d. sst. 1912)
“Besøg i atelieret”. Sign. monogram 1887. Olie på lærred. 90×78.
Udstillet: Charlottenborg 1887 nr. 378. Paris: “Expostition Universelle Internationale”, 1889 nr. 163.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag