2014/231
To japanske figurer af udskåret elfenben i form af to geishaer. 20. årh. På baser af træ. H. 24/27 cm. (2)
CITES certifikat med følger.
Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler. CITES medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud