2044/681
Lars Dan (f. Hørsholm 1960)
“Klokken – af HC Andersen”, 1988–89. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 180×181.
Talrige krakeleringer. Mindre optørringsrevner.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag