2002/38
Højrygget armstol af nøddetræ, rigt udskåret med løver, putti, havdyr og bladværk. Barok form. 19. årh.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. januar 2020
Vurdering
Hammerslag