907/652
Dansk maler, 19. årh.
“Ermelundshuset” ved Jægersborg i Gentofte. Usigneret. Betegnet Anton Edward Kieldrup på etiket på blændrammen. Olie på lærred. 44×54,5.
Rester af udstillingsetiketter på bagsiden.
Talrige krakeleringer. Små afskalninger. 8 cm lang ridse.
Malerier, 11. februar 2009
Vurdering
Hammerslag