872/201
Sydtysk rokoko bord af bemalet og førsølvet træ, plade af imiteret træ, sarg udskåret med muslinger, rocailler og ornamentik, cabriole ben, fødder iform af hove. 18. årh.s midte. H. 80. L. 92. B. 71.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag