1850/767
“Progetti”. Et par lænestole med let svungne ben af bøg og armlæn af pau ferro, betrukket i sæde, sider og ryg med blåt mønstret møbelstof. Formgivet 1987. Udført for Giorgetti, Italien. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 11. december 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|