1850/​767

Umberto Asnago

“Progetti”. Et par lænestole med let svungne ben af bøg og armlæn af pau ferro, betrukket i sæde, sider og ryg med blåt mønstret møbelstof. Formgivet 1987. Udført for Giorgetti, Italien. (2)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 11. december 2018

Kategori
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.800 DKK  

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK