2438/​540

Dansk snedkermester

Sæt på seks stole med stel af eg. Sæder betrukket med patineret sømbeslået rødbrunt naturlæder. 1930–40'erne. (6)

Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Slappe gjorder. Skind med enkelte mindre huller og krakeleringer.

I Aarhus
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?