2027/785
Bertil Sjöberg (f. Malmö 1914, d. 1999)
“Ønskebrønden”. Sign. Sjøberg -86. Olie på lærred. 80×99.
Proveniens: Kunstnerens dødsbo, stempel herfra på bagsiden.
Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud