2014/66
To amerikanske opsatser af hammerslået sterlingsølv, drevet med roser og bladværk, begge smedet med monogram M. G. K. Udført hos Marcus & Co. New York, 20. årh. Vægt ca. 965 gr. H. 4–11. Diam. 19–26,8. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud