2414/200
Ubekendt maler, 19. årh.
To inuitter med en salmebog. Usigneret. Blyant på papir. Bladstørrelse 15×10.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Enkelte fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag