1704/1531
Berlin og Meissen, fire figurer af porcelæn dekorerede i farver fra Årstiderne og Putto serien. 19. årh. H. 8 og 15,5 cm. (4)
Figuren med neg seglmangler, afslag på klæde, afslag på neg på bagsiden, Bacchus mangler drueklasen i hånden, Afslag på de poussered blomster
Varia, 26. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
16 bud