1721/1614
“Anglaise” samling af klar og grøn glasmasse. 20. årh. H. 10,5–14 cm. (17)
Bestående af: 4 rødvin, 3 hvidvin, 6 rhinskvin og 4 portvin.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Variable farver og størrelser.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag