1921/1712
Et sæt på 10 franske frugtknive med skafter af forgyldt sterlingsølv graveret med alliancevåben. Uidentificeret mesterstempel, UGHS? 19. årh. L. 20. (10)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Delvist med mindre mellemrum mellem skaft og blad.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag