12124/20
Jens H. Quistgaard, m.fl. (f. København 1919, d. 2008)
Samling brugskunst af; skål af teak, stemplet IHQ, H. 11. Diam. 30. Lille fad, stemplet Kronjyden L. 26. Skærebræt af eg og teak, stemplet Nissen L. 34. Ostefad med tilhørende osteskærer, stemplet Nissen L./B. 30,5. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skålen stemplet 2. sort. samt lille udfyldning.
Kunst, antikviteter & design, 17. juni 2021
Vurdering
Hammerslag