838/57
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875)
Sejlskibet “Johanna” og andre fartøjer i Sundet ud for Kronborg. Sign. Anton Melbye 1849. Olie på lærred. 83×122.
Malerier og tegninger, 26. februar 2013
Vurdering
Hammerslag