2050/520
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par bordlamper af patineret diskometal med kannelleret, let buende stamme opsat på fodstykke med buet kant. Stemplet monogram Just A., dessin 1857. H. inkl. montering 65. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt