2050/​520

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Et par bordlamper af patineret diskometal med kannelleret, let buende stamme opsat på fodstykke med buet kant. Stemplet monogram Just A., dessin 1857. H. inkl. montering 65. (2)

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 8. december 2020

Kategori
Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt