2447/​1203

Bent Exner (f. Hald ved Viborg 1932, d. Pandrup 2006)

Vedhæng af sterlingsølv prydet med lueforgyldning. Halskæde af sterlingsølv medfølger. Stemplet Exner 1997. Vedhæng L. ca. 7,5 cm. Kæde L. ca. 64 cm.

Æske medfølger.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

18 bud

2354 2.600 DKK
825795 (Autobud) 2.500 DKK
900725 2.500 DKK
825795 (Autobud) 2.400 DKK
900725 2.300 DKK
825795 2.200 DKK
913222 2.100 DKK
825795 (Autobud) 2.000 DKK
913222 1.950 DKK
825795 (Autobud) 1.900 DKK
913222 1.850 DKK
825795 1.800 DKK
913222 (Autobud) 1.750 DKK
825795 1.750 DKK
913222 (Autobud) 1.700 DKK
1104802 1.650 DKK
913222 1.550 DKK
900725 1.500 DKK