Anselm Kiefer (f. Donauschingen 1945)
Landskabsfotografi. Signeret med dedikation til Jytte og Jarl Borgen Anselm Kiefer December 1977 på bagsiden. Sølvgelatineprint. 30 x 2,5 cm.
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling (JBS 189).
Med håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
35 bud