1834/​1664

Fransk kaminur af forgyldt bronze og zink, urhus med siddende putto, skive af hvid emalje. Paris, 19. årh.s anden halvdel. H. 40. B. 48. D. 16.

Bordplateau i rokoko form af forgydlt træ medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Varia, 23. august 2018

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag