2004/​87

Et par kinesiske alterstager tin, stammer i form af langlivstegn, prydet med agat. Qing ca. 1900. H. 34 cm. Senere indsatser af messing medfølger. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene base med buler. Ridser, Ene stage skæv

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK