2435/647
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
Ray Eames (f. 1912, d. 1988)
“DAW”. Skalstol med stel af ahorn, skal af grå glasfiber. Udført og mærket hos Vitra, 2021.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering