2109/81
To lokkeænder af udskåret og bemalet træ. 19. årh. L. 39 og 40 cm.
afskalning, den ene med hale afslag, den ene med søm i hovedet og gennemskåret hals, meget brugt
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag