2024/​159

Empireform varmtvandskande af sølvplet, hank af træ H. 31 cm. Derudover en vinkande af glas med montering af sølvplet H. 28 cm, empireform tevandsvarmer H. 45 cm, tastevin samt skål Diam. 13 cm. 20. årh.s første årtier. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK