2024/159
Empireform varmtvandskande af sølvplet, hank af træ H. 31 cm. Derudover en vinkande af glas med montering af sølvplet H. 28 cm, empireform tevandsvarmer H. 45 cm, tastevin samt skål Diam. 13 cm. 20. årh.s første årtier. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag