2438/282
Ubekendt maler, 18. årh.
Bjerglandskab med hyrdepar ved et vandløb. Usign. Olie på lærred. 64×80.
Lærredet er dubleret. Behov for rensning. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud