2144/766
Kai Kristiansen (f. 1929)
Entrésæt af palisander bestående af dobbeltkommode og spejl. Kommode med fire skuffer med udskårne greb, spejl med synlige samlinger. Model 394 og 168. Udført hos Aksel Kjersgaard, Odder. Kommode H. 51,5. L. 117,5. D. 35,5. Spejl H. 120. B. 80. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud