1821/1501
Stor unika vase af porcelæn, dekoreret i blåt med mytisk sceneri med montering af sølv udført af K.C. Hermann. Sign. monogram og dateret 1921. B&G. H. 51 cm.
Mindre brændingsfejl (små prikker)
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag