1821/​1501

Stor unika vase af porcelæn, dekoreret i blåt med mytisk sceneri med montering af sølv udført af K.C. Hermann. Sign. monogram og dateret 1921. B&G. H. 51 cm.

Mindre brændingsfejl (små prikker)

Varia, 24. maj 2018

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK