12023/30
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Pendel og loftslampe med skærme af messing og glas. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 25. Diam. 50 og 40. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Ophæng til loftslampe medfølger ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020
Vurdering
Hammerslag