12023/​30

Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)

Pendel og loftslampe med skærme af messing og glas. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 25. Diam. 50 og 40. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Ophæng til loftslampe medfølger ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

420 DKK

420 DKK
400 DKK