2041/350
To bordprydelser af glaseret stentøj i form af kurve med henholdsvis æg, og blomster og frugter. 20. årh. H. 22 og 28 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud