Foto endnu ikke klar
879/1307
Lui Chunhai (f. Harbin, Heilongjiang, Kina 1966)
“Red Garde 9”, (titel på kinesisk). Sign. 2007; sign. med årstal på bagsiden. Olie på lærred. 200×150. Uindrammet.
Malerier, skulpturer og foto, 6. juni 2018
Vurdering
Hammerslag